جراحی ترمیم لابیاپلاستی

جراحی ترمیم لابیاپلاستی

مطالب

جراحی لابیاپلاستی برای بار دوم

بیشتر مردم فکر می کنند که ترمیم لابیاپلاستی عملی می باشد که لزوما پس از لابیاپلاستی بار اول باید انجام شود، این دیدگاه اشتباه است ، زیرا عمل ترمیم در بیمارانی انجام می شود که عمل اولیه لابیاپلاستی آنها با تکنیک غلط انجام شده است و از نتیجه عمل ناراضی هستند.بعضیا عمل ترمیم لابیاپلاستی را مانند تزریق بوتاکس می دانند  که نیاز به ترمیم دارد و این کاملا اشتباه است .

عمل ترمیم لابیاها در برخی از مواقع بسیار سخت می باشد ، زیرا در عمل ترمیم اولیه به دلیل عدم تکنیک جراح و نداشتن تخصص و تبحر جراح لابیاپلاستی ، به بافت آسیب وارد شده است و نیاز است که در عمل ترمیمی لابیاها نیاز به انجام پیوند و یا گرفت می باشد .

چه زمانی می توان عمل ترمیمی لابیاها را انجام داد ؟

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که عمل ترمیمی را شش ماه پس از عمل اولیه می توان انجام داد ، زیرا عمل ترمیم زود هنگام می تواند باعث ایجاد عوارض بدتری شود .

چرا جراحی ترمیمی لابیا ؟؟

معمولا ممکن است در عمل لابیای اولیه سایز لابیاها به اندازه زیادی کاهش پیدا کرده باشه و یا اینکه کلا لابیاها برداشته می شود. در حالت دیگر ممکن است که لابیا ها با وجود جراحی هنوز بزرگ و نامتقارن باشد و فرد دوباره در خواست این عمل را داشته باشد.

آیا عمل لابیاپلاستی نقاهت طولانی دارد ؟

دوره نقاهت خاصی ندارد ،  24 الی 72  ساعت استراحت و استراحتش هم به گونه ای است  که کار سنگین و دائم سرپا نباید داشته باشید و اینکه تا 1ماه رابطه و ورزش سنگین نباید داشته باشید .اما بعد از جراحی ترمیمی لابیا نیاز به استراحت بیشتری می باشد.

نکات مهم در خصوص لابیاها

آیا اندازه لابیا در تمامی بانوان یکسان است ؟

خیر – در تمامی بانوان سایز لابیاها یکسان نیست ، سایز لابیاها به میزان چربی هایش بستگی دارد ، هرچه میزان چربی بیشتر باشد ، لابیاها دارای سایز بزرگتری هستند .

جراحی ترمیم لابیاپلاستی جراحی ترمیم لابیاپلاستی جراحی ترمیم لابیاپلاستی جراحی ترمیم لابیاپلاستی جراحی ترمیم لابیاپلاستی جراحی ترمیم لابیاپلاستی

جراحی ترمیم لابیاپلاستی
جراحی ترمیم لابیاپلاستی

بهداشت لابیاها

یکی از سوالات متداولی که بیان می شود این است که آیا با اسپری های معطر و یا صابون های معطر می توان لابیاها را تمیز کرد ؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کرد که تمیز کردن لابیاها با صابون معمولی و آب کافی می باشد .

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن Moshavereh.gif است

جراحی ترمیم لابیاپلاستی

استفاده از اسپرهای معطر و یا صابون های عطر دار باعث تحریک آن خواهد شد ، زیرا پوست لابیاها ظریف است و استفاده از محصولات قوی سبب تحریک آنها می شود .

واریس فرج

در برخی از بانوان باردار واریس فرج رخ می دهد ، این واریس باعث می شود که در لبه های کوچک و بزرگ رگ های واریس دیده شوند .

علت واریس فرج

علت رخ دادن این امر افزایش یافتن جریان خون در هورمون های حاملگی و اندام لگن می باشد ، این واریس معمولا در سه ماه سوم بارداری بیشتر رخ می دهد .

آیا واریس فرج خطرناک است ؟

خیر – زیرا پس از مدت زمان کمی ازگذشت زایمان این رگ ها از بین میروند ، بانوانی که به این بیماری مبتلا می شوند توصیه می شود که مدت زمان طولانی ایستاده نباشند و از پوشیدن لباس های تنگ خودداری نمایند .

دکتر مصباح جراح و متخصص زنان و عضو انجمن پزشکان آمریکا می‌باشد. ایشان کلیه جراحی های اندام تناسلی را کلینیکی استاندارد و مدرن خدمت شما ارائه می نماید. شما می توانید از طریق نوبت آنلاین و یا با شماره های عنوان شده برای دریافت نوبت اقدام نمایید. 


دکتر سمیرا مصباح
اینستاگرام دکتر سمیرا مصباح را دنبال کنید