عمل ناحیه تناسلی چیست؟

عمل جراحی کوس

عمل ناحیه تناسلی روشی موثر در تغییرات ناحیه تناسلی است. روش‌های زیادی برای جراحی ناحیه تناسلی وجود دارد. برخی روش‌ها مربوط به ناحیه تناسلی بوده و برخی دیگر روش‌های تنگ کردن ناحیه تناسلی است. بیماران گاهی به این روش‌ها جراحی دستگاه تناسلی زنان، جوانسازی ناحیه تناسلی، جراحی جوانسازی دستگاه تناسلی خانم‌ها یا جراحی پلاستیک ناحیه تناسلی می‌گویند.

عمل جراحی کوس

این روش‌ها علاوه بر جوانسازی در بهبود برخی مشکلات مثل بی‌اختیاری ادرار یا کاهش میل جنسی نیز موثر است

مطالب

۱. ناحیه تناسلی با تزریق ژل

تزریق فیلرهای پوستی به خصوص تزریق ژل یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود بافت ناحیه تناسلی است. در این روش معمولا از فیلرهای بر پایه اسید هیالورونیک استفاده می‌شود. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود داشته و هیچ ضرری ندارد. متخصص ژل را به دیواره داخلی ناحیه تناسلی و گاهی به کلیتوریس تزریق می‌کند. نگران درد در هنگام تزریق نباشید. زیرا قبل از تزریق از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود.

این روش می‌تواند به درمان بی‌اختیاری ادرار نیز کمک کند. ایجاد حجم با استفاده از ژل باعث بهبود مجرای ادرار می‌شود. همچنین به کاهش درد در طول رابطه جنسی به دلیل خشکی ناحیه تناسلی کمک می‌کند. نتایج این روش بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.

۲. ناحیه تناسلی با تزریق چربی

این روش نیز همانند روش تزریق ژل است. با این تفاوت که از چربی بدن خود شخص برای حجم‌دهی به ناحیه ناحیه تناسلی استفاده می‌شود. برای تزریق چربی ابتدا چربی از یک ناحیه (معمولا شکم یا ران) با لیپوساکشن برداشته شده و به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. زمانی که لابیا به حجم‌دهی نیاز داشته باشد، جراح از این روش استفاده می‌کند.

عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس

۳. ناحیه تناسلی با کربوکسی تراپی

این روش غیرتهاجمی و بدون جراحی است. باعث ترمیم و بازسازی بافت ناحیه تناسلی می‌شود. در کربوکسی تراپی گاز دی‌اکسید کربن به ناحیه ناحیه تناسلی تزریق می‌شود. برای این ناحیه معمولا ۶ تا ۸ تزریق کافی است. پس از تزریق مویرگ‌ها تحریک شده و گردش خون افزایش پیدا می‌کند.

کربوکسی تراپی حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. اکثر بیماران هیچ دردی را حس نمی‌کنند. بعد از تزریق ناحیه ناحیه تناسلی متورم می‌شود. اما این حالت ۳۰ دقیقه بعد از بین می‌رود. این روش علاوه بر جوانسازی ناحیه تناسلی باعث کنترل بی‌اختیاری ادرار و گاهی افزایش ارگاسم می‌شود.

۴. عمل ناحیه تناسلی لابیاپلاستی

در عمل لابیاپلاستی لبه‌های کوچک ناحیه تناسلی اصلاح شده و اندازه آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. این جراحی رایج‌ترین عمل ناحیه تناسلی محسوب می‌شود. طبق مطالعات انجام شده رضایت از این عمل بالای ۹۰% است. خانم‌ها به دلایل مختلفی از جمله درد ناشی از پیچ خوردن و کشیده شدن لابیا‌ها به خصوص هنگام رابطه جنسی یا دوچرخه‌سواری عمل لابیاپلاستی را انجام می‌دهند. همچنین ممکن است، به دلیل عدم تقارن در این لبه‌ها جراحی انجام شود.

هدف از این جراحی کاهش اندازه لبه‌های کوچک است. بعد از عمل، لبه‌های کوچک توسط لبه‌های بزرگ پوشیده شده و دیده نمی‌شوند. عمل ناحیه تناسلی با بی‌حسی یا تحت بیهوشی انجام می‌شود. کل زمان عمل بین ۱ تا ۲ ساعت طول می‌کشد.

۵. عمل کلیتوریس (جراحی هودکتومی یا کلیتورال هود ریداکشن)

چین و چروک‌های اضافی بافت اطراف کلیتوریس را می‌توان با عمل کلیتوریس از بین برد. این روش اغلب همزمان با لابیاپلاستی انجام می‌شود. این چین‌ها می‌توانند برآمدگی ایجاد کنند. به خصوص بعد از عمل لابیاپلاستی چین‌ها بیشتر مشخص می‌شوند. انجام این عمل همزمان با عمل لابیاپلاستی ظاهر دستگاه تناسلی را بهتر کرده و تعادل ایجاد می‌کند.

عمل جراحی کوس

عمل هودکتومی را می‌توان با بی‌حسی موضعی یا تحت بیهوشی انجام داد. میزان بافت اضافی با توجه به آناتومی دستگاه تناسلی فرد مشخص می‌شود. شکل و اندازه چین‌ها تنوع گسترده‌ای دارد. در بیشتر بیماران پس از عمل لابیاپلاستی برشی به شکل Y در ناحیه اطراف کلیتوریس ایجاد می‌شود. این برش‌ها معمولا با بخیه جذبی دوخته می‌شوند.

عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس

۶. عمل لابیاماژورپلاستی (عمل لابیاپلاستی ماژور)

بخش بیرونی ناحیه تناسلی که دارای مو است، لابیای ماژور یا لبه بزرگ بیرونی نامیده می‌شود. جراحی لابیاماژورپلاستی با هدف کوچک کردن قسمت بیرونی لابیا انجام می‌شود. این عمل برای افرادی که لبه بیرونی ناحیه تناسلی آن‌ها بزرگ است، انجام می‌شود. این خانم‌ها ممکن است، هنگام فعالیت‌هایی مانند دوچرخه‌سواری دچار مشکل شوند. همچنین ممکن است، برخی خانم‌ها هنگام پوشیدن شلوار تنگ یا لباس‌هایی مثل مایو از برجستگی این ناحیه معذب باشند.

این روش نیز همانند روش‌های دیگر عمل ناحیه تناسلی با بی‌حسی موضعی یا تحت بیهوشی انجام ‍می‌شود. در این جراحی معمولا لابیا‌ها کوچک و سفت می‌شوند. بیمارانی که پوست اضافی دارند، پس از عمل بهبود پیدا کرده و در حالت ایستاده افتادگی مشاهده نمی‌کنند.

۷. عمل ناحیه تناسلی مونس پلاستی

این جراحی پلاستیک برای کاهش برآمدگی و رفع افتادگی در ناحیه مونس (قسمت بالایی ناحیه تناسلی که دارای مو است) استفاده می‌شود. برخی از خانم‌ها در ناحیه مونس دچار افتادگی پوست و چربی اضافی هستند. این برآمدگی زمان پوشیدن لباس‌های تنگ یا لباس شنا مشخص‌تر می‌شود.

در این نوع جراحی با توجه به اندازه بافتی که باید برداشته شود، از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی استفاده می‌کنند. گاهی در جراحی مونس پلاستی تنها برداشتن پوست اضافی کافی است. اما در برخی خانم‌ها با چربی زیاد، جراح باید لیپوساکشن انجام دهد.

انواع مشکلاتی که زنان در ناحیه ناحیه تناسلی با آن مواجه هستند کدامند؟

  •     چروکیدگی و شل شدگی ناحیه تناسلی
  •     افزایش حالت ارتجاعی ناحیه تناسلی ( در اصطلاع عامیانه گشادی ناحیه تناسلی)
  •     لابیا های بزرگ
  •     لابیاهای غیر قرینه
  •     از بین رفتن لذت جنسی در زنان به واسطه گشادی دهانه ناحیه تناسلی
  •     کاهش جذابیت جنسی زنان برای همسرانشان به واسطه از بین رفتن ظاهری ناحیه تناسلی و کاهش کیفیت جنسی در رابطه جنسی
  •     کاهش اعتماد به نفس زنان به جهت مشکلاتی که در ناحیه ناحیه تناسلی با آن روبرو هستند.

جراحی ناحیه تناسلی چگونه انجام می‌شود؟

بسیاری از افراد با جراحی ناحیه تناسلی آشنایی دارند. اما تکنیک‌های مورد استفاده در این جراحی را نمی‌شناسند. جراحی ناحیه تناسلی لابیاپلاستی با سه تکنیک انجام می‌شود.

عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس

تکنیک Trim: متداول‌ترین روش لابیاپلاستی روش ترمیمی یا Trim است. در این تکنیک برش عمودی در طول لابیا ایجاد می‌شود. جراح این کار را با استفاده از چاقوی جراحی یا لیزر انجام می‌دهد. پس از ایجاد برش بافت اضافی ناحیه تناسلی برداشته شده و پوست بخیه زده می‌شود. معمولا در این روش از بخیه‌های جذبی استفاده می‌شود.

تکنیک Wedge: در این تکنیک بافت از مطب لابیای داخلی برداشته می‌شود. جراح قسمتی از بافت را از ضخیم‌ترین قسمت لابیا به شکل V بریده و خارج می‌کند. مهم‌ترین مزیت این روش این است، که جای زخم کمتر دیده می‌شود.

روش های لابیاپلاستی روش Trim و Wedge
روش های لابیاپلاستی روش Trim و Wedge

تکنیک DE-epithelialization: این تکنیک اولین بار در سال 2000 رایج شد. امروزه همانند دو روش قبلی محبوبیت دارد. جراح در این روش قسمتی از بافت داخلی لابیاها را خارج می‌کند و ناحیه برش را با بخیه می‌بندد. این روش مشابه تکنیک Trim است. با این تفاوت که تنها از قیمت داخلی لابیا، بافت برداشته می‌شود.

سوالات پر تکرار مراجعین

چرا زنان به دنبال عمل ناحیه تناسلی هستند؟

اهداف زنان متقاضی لابیاپلاستی در دو گروه و درمانی قرار می گیرد.ممکن است فرد به جهت احساس نیاز به این عمل داشته باشد یا در مواردی که بزرگی لابیاها سبب درد و سوزش در زمان نزدیکی و ورزش یا پوشیدن لباسهای تنگ و یا عفونت مکرر شود ، نیاز به عمل داشته باشند.

عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس

آیا عمل ناحیه تناسلی سبب کاهش حس جنسی می شود؟

خیر، حس جنسی و ارگاسم زنان مربوط به تحریک کلیتوریس و تحریک نقطه ی جی است که داخل ناحیه تناسلی قرار دارد. و اعصاب دخیل در ارگاسم در لابیاها قرار ندارند. عمل ناحیه تناسلی(لابیاپلاستی) روی لبه های داخلی ناحیه تناسلی (لابیامینور) انجام می شود که نقشی در ارگاسم و رسیدن به حداکثر ارضای جنسی ندارد و بنابراین این عمل باعث کاهش یا از بین رفتن حس جنسی و ارگاسم در خانم ها نمی شود.

عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس عمل جراحی کوس

آیا جراحی ناحیه تناسلی درد دارد؟

خیر ، در موارد استفاده از بی حسی موضعی قبل از انجام جراحی، داروی بی حسی در محل عمل تزریق میشود و طی عمل هیچگونه دردی احساس نمی شود. در موارد جراحی در اتاق عمل هم با توجه به بیهوشی یا بی حسی از ناحیه کمر، هیچ دردی احساس نمی شود.

آیا این عمل برای روشن سازی ناحیه تناسلی هم مفید است؟

در جراحی لابیاپلاستی، بخش های تیره ی لابیاهای مینور برداشته می شود .ولی در روشن شدن پوست ناحیه ژنیتال و کشاله های ران هیچ اثری ندارد..

سوالات پرتکرار شما عزیزان

علل بزرگی و نا تقارن بودن لبیاها چیست؟

ممکن است علت این عدم تقارن وبزرگی لبیاها علل ژنتیکی باشد، ولی در برخی خانم‌ها بعد زایمان و یا به دنبال افزایش سن یا در اثر اختلالات هورمونی این ناهنجاری رخ می دهد. همچنین مقاربت جنسی می تواند باعث بزرگ شدن لبیا ها شود.

آیا لابیاپلاستی به بکارت آسیب میزند؟

خیر تعداد زیادی از افراد متقاضی هزینه جراحی لابیاپلاستی با لیزر، دختران باکره هستند. لابیا در قسمت خارجی ناحیه تناسلی قرار دارد و پرده بکارت حدود ۲-۳ سانت داخلتر نسبت به لابیا است و بنابراین، این دو هیچ ارتباطی به هم ندارند. پس این عمل در دختران باکره منعی ندارد. ولی در دختران باکره توصیه میشود در صورت تمایل به این جراحی، بعد از سن ۱۸ -۱۹ سالگی برای این عمل اقدام کنند تا تغییرات هورمونی و بلوغ کامل شده باشد.

آیا این جراحی در زمان بارداری قابل انجام است؟

بهتر است در دوران بارداری به هیچ عنوان این جراحی انجام نشود چون به علت تغییرات هورمونی و افزایش وزن طی بارداری لبیاها در فرم عادی خود نیستند و بهتر است حداقل 2 ماه بعد از زایمان برای اقدام به این جراحی زمان داده شود تا دستگاه تناسلی به شکل نهایی خود رسیده باشد و در خیلی مواقع با گذشت زمان و برگشت تغییرات هورمونی و وزن به شرایط قبل بارداری لبیا ها نیز کوچکتر شده و نیاز فرد به این جراحی کاهش می یابد.

سن مناسب برای جراحی لبیا چه سنی می باشد؟

بهترین سن برای این جراحی برای افراد بین 18 تا 55 سال می باشد. حتماً این جراحی باید بعد از رسیدن به بلوغ کامل جنسی و تکمیل رشد دستگاه تناسلی انجام شود. زیرا در سن بلوغ و با تغییرات هورمونی احتمال رشد و تغییر شکل مجدد لبیاها وجود دارد. در این جراحی شکل ظاهری و تناسب لبیا ها یا همان لبه های اطراف ناحیه تناسلی اصلاح شده و حتی در مواردی بافت اضافی کلیتوریس نیز برداشته می شود تا تقارن و در ناحیه تناسلی ایجاد شود.

بهترین زمان انجام این جراحی چه زمانی می باشد؟

بهتر است جراحی طی هفته اول بعد ازاتمام عادت ماهیانه انجام شود. در این صورت فرصت کافی برای ترمیم زخم تا زمان شروع خونریزی بعدی وجود خواهد داشت. از طرفی با نزدیک بودن به زمان خونریزی قبلی از عدم بارداری مطمئن خواهیم بود.

ویزیت های بعد از جراحی چگونه است؟

یک هفته بعد از جراحی برای بررسی وضعیت بخیه ها اولین ویزیت لازم است. یک ماه بعد از جراحی برای بررسی نتیجه نهایی و تعیین آمادگی برای شروع آمادگی جنسی نیاز به معاینه خواهد بود.

عمل لابیاپلاستی را با چه جراحی هایی می توان همزمان انجام داد؟

می توان جراحی هایی مانند سفید کردن یا تنگ کردن ناحیه تناسلی را همزمان با جراحی لبیاپلاستی انجام داد. اما اقداماتی مانند تزریق ژل یا چربی برای فرم دهی بهتر است بعد از یک فاصله زمانی مناسب و بهبود تورم و مشخص شدن نتیجه نهایی لبیاپلاستی انجام شود.

عوارض لابیاپلاستی چیست؟

این جراحی اصولاً امن و بی خطر است و جز جراحی های کم خطر محسوب می شود به شرطی که در شرایط مناسب در کلینیک مجهز و تحت نظر متخصص با تجربه انجام شود. اقدامات قبل و بعد از جراحی که توضیح داده شده به طور کامل رعایت شود.

هزینه جراحی لابیاپلاستی چه قدر است؟

برای تعیین هزینه عمل لابیاپلاستی معاینه لازم است.چرا که برای هر فرد با توجه به نوع و ضخامت لابیای رشد کرده و میزان عدم تقارن لابیامینورها،باید مشخص شود که امکان عمل با لیزر مونالیزا است یا جراحی لابیاپلاستی یا ترکیبی از لیزر و جراحی. بنابراین تا زمانی که برای معاینه در مطب حضور پیدا نکنید امکان تعیین قیمت لابیاپلاستی نیست اما می توان بازه قیمتی 4 تا 6 میلیون تومان را برای آن در نظر گرفت.

آیا لابیاپلاستی یا عمل ناحیه تناسلی نیاز به بیهوشی دارد؟

لابیاپلاستی جز جراحی های سبک محسوب می‌شود و معمولاً به صورت سرپایی قابل انجام است و نیاز به بیهوشی ندارند و تحت بی حسی موضعی قابل انجام است.

آیا عمل لابیاپلاستی دردناک است؟

خیر ، در موارد استفاده از بی حسی موضعی قبل از انجام جراحی، داروی بی حسی در محل عمل تزریق می شود و طی عمل هیچگونه دردی احساس نمی شود. در موارد جراحی در اتاق عمل هم با توجه به بیهوشی یا بی حسی از ناحیه کمر، هیچ دردی احساس نمی شود.

لابیاپلاستی و عمل ناحیه تناسلی چقدر طول میکشد؟

معمولاً عمل ناحیه تناسلی و لابیاپلاستی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

لابیاپلاستی را آیا می‌توان در افرادی که هنوز ازدواج نکرده‌اند ولی لابیا های بزرگ دارند انجام داد؟

بله . لابیاپلاستی مشکلی برای بکارت دختران ایجاد نمی‌کند و در همه افراد ۱۸ سال به بالا چه ازدواج کرده باشند و چه ازدواج نکرده باشند قابل انجام است و محدوده سنی خاصی برای لابیاپلاستی وجود ندارد.

آیا جای بخیه ها (اسکار) در لابیاپلاستی باقی می‌ماند؟

خیر. به علت اینکه خونرسانی به ناحیه ناحیه تناسلی بسیار خوب است و بخیه ها در صورت نیاز به صورت زده می‌شود جای بخیه ها باقی نمی‌ماند. در ضمن اگر لابیاپلاستی با لیزر واژینال انجام شود در روش استفاده از لیزر ، میتوان همزمان برش و انعقاد خون را انجام داد و نیازی به بخیه نیست.

آیا لابیاپلاستی روی لذت جنسی تاثیر دارد؟

خیر، حس جنسی و ارگاسم زنان مربوط به تحریک کلیتوریس و تحریک نقطه ی جی است که داخل ناحیه تناسلی قرار دارد. و اعصاب دخیل در ارگاسم در لابیاها قرار ندارند. هزینه جراحی لابیاپلاستی با لیزر(لابیاپلاستی) روی لبه های داخلی ناحیه تناسلی (لابیامینور) انجام می شود که نقشی در ارگاسم و رسیدن به حداکثر ارضای جنسی ندارد و بنابراین این عمل باعث کاهش یا از بین رفتن حس جنسی و ارگاسم در خانم ها نمیشود.

چند روز بعد از لابیاپلاستی می‌توان به سر کار برگشت؟

بعد از عمل نیاز به دو روز استراحت در منزل هست و تا یک هفته می توان از مرخصی شغلی استفاده کرد.

آیا لابیاپلاستی سبب تنگ تر شدن ناحیه تناسلی هم می گردد؟

لابیاپلاستی سبب کوچک شدن لابیا ها یا لب های اطراف ناحیه تناسلی می گردد ولی اگر ناحیه تناسلی هم دچار گشاد شدگی باشد می توان همزمان با لابیا پلاستی ، پرینورافی یا تنگ کردن مدخل ناحیه تناسلی را هم انجام داد.

جهت روشن کردن پوست ناحیه ناحیه تناسلی آیا می توان ان را همراه لابیاپلاستی انجام داد؟

بله. می‌توان با استفاده از لیزر واژینال سفید کردن ناحیه تناسلی را همزمان با لابیاپلاستی انجام داد.

جراحی کلیتوریس با لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

در برخی مواقع همراه با بزرگی و غیر قرینگی لبیا ها,افزایش سایز و ضخامت و افتادگی پوست اطراف کلیتوریس را داریم که علاوه بر نارضایتی از شکل ظاهری می تواند با پوشاندن اعصاب حسی کلیتوریس سبب کاهش میل جنسی شود. در این مواقع جراحی همزمان با لبیا پلاستی صورت می گیرد تا شکل بیرونی ناحیه تناسلی از نظر سایز متناسب شده باشد و به بهترین نتیجه در جراحی بیمار برسیم.

آیا این جراحی در مطب انجام می شود؟

انجام جراحی های زیبایی به طور کلی در مطب ممنوع است و فقط در مراکز درمانی این جراحی ها را باید انجام داد. اما تزریق ژل، تنگ کردن واژن با لیزر، لیفت مثانه و واژن، برطرف کردن بی اختیاری ادرار و انواع معاینه های دوره ای سلامت در بانوان را می توان در مطب انجام داد و هیچ گونه ممانعتی وجود ندارد.

آیا پس از لابیاپلاستی، در صورت بارداری یا زایمان لابیاها به فرم قبل برمیگردند؟

خیر پس از انجام جراحی لابیاها رشد یا تغییر فرم به شکل اولیه نخواهند داشت، و در صورتی که فرد در آینده قصد بارداری داشته باشد، منعی برای انجام لابیاپلاستی نیست.

چرا زنان به دنبال هزینه جراحی لابیاپلاستی با لیزر هستند؟

اهداف زنان متقاضی لابیاپلاستی در دو گروه و درمانی قرار می گیرد.ممکن است فرد به جهت احساس نیاز به این عمل داشته باشد یا در مواردی که بزرگی لابیاها سبب درد و سوزش در زمان نزدیکی و ورزش یا پوشیدن لباسهای تنگ و یا عفونت مکرر شود ، نیاز به عمل داشته باشند.

میخواهم نمونه کار قبل و بعد عمل لابیاپلاستی را ببینم؟

برای دیدن نمونه کار قبل و بعد از عمل   ناحیه تناسلی می توانید به مطب دکتر سمیرا مصباح مراجعه کنید و یا در اینستاگرام به ما پیام بدهید.

آیا بیمه ها هزینه های لابیاپلاستی را پوشش می دهند؟

خیر، بیمه ها هیچ یک هزینه های جراحی های و لابیاپلاستی را تقبل نمی کنند.

آیا این عمل برای روشن سازی ناحیه تناسلی هم مفید است؟

در جراحی لابیاپلاستی، بخش های تیره ی لابیاهای مینور برداشته می شود .ولی در روشن شدن پوست ناحیه ژنیتال و کشاله های ران هیچ اثری ندارد.

بعد از عمل لابیاپلاستی چند جلسه ویزیت نیاز هست؟

حدود یک ماه از عمل فرد باید برای معاینه باید به مطب مراجعه کند و یا اگر در شهرستان هست می تواند از طریق شماره تلفن مخصوص بیماران با من(دکتر سمیرا مصباح) در ارتباط باشد.

آیا انتخاب روش لیزر یا جراحی به سلیقه و نظر متقاضی عمل است؟

خیلی از افراد متقاضی هزینه جراحی لابیاپلاستی با لیزر اصرار بر جراحی با لیزر دارند .ولی نوع یا شکل و سایز و ضخامت لابیاها ،چینهای اضافی پوست و سایز کلاهک کلیتوریس در افراد مختلف تعیین کننده روش جراحی است، بنابراین جراحی لابیاپلاستی با لیزر در تمام افراد قابل انجام نیست و نوع عمل را پزشک جراح پس از معاینه مشخص می کند و تعیین روش جراحی با توجه به تمایل شخصی افراد انجام نمی شود.

من شهرستان هستم و میخواهم فقط یکبار برای عمل بیام،امکانش هست؟

با توجه یه اینکه مراجعین  زیادی از شهرهای مختلف ایران  و حتی ایرانیان مقیم خارج از ایران داریم ،برای این عزیزان تمهیداتی اندیشیدیم که فقط یکبار برای عمل بیایند .اما برای دریافت نوبت قطعی عمل لازم است حتما از قبل از طریق پیج اینستاگرام و یا تماس با مطب ،از شرایط مطلع شوند و بدون هماهنگی قبلی مراجعه نکنند.

عوارض لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی با لیزر ممکن است در موارد نادر با توجه به تعداد بخیه ها و ضخامت اولیه لابیاها و زمینه ی پوستی فرد در روند ترمیم ، اسکار یا بافت کلوئید تشکیل شود. خونریزی و هماتوم در ناحیه، تورم یا عفونت هم از عوارض موقت و بسیار کم می تواند باشد.


دکتر سمیرا مصباح
اینستاگرام دکتر سمیرا مصباح را دنبال کنید