هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر

هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر

این روزها کمتر کسی پیدا می شود که با انواع جراحی های زنان آشنایی نداشته باشد. خوش بختانه در سال های اخیر شاهد فعالیت های گسترده ای از سوی پزشکان متخصص زنان و نیز بهترین پزشکان هستیم که در جهت اعمال مختلف جراحی برای بیشتر خانم ها اقدامات قابل توجهی را انجام می دهند. با پیشرفت پزشکی و نیز ابزار آلاتی که در خدمت پزشکی قرار گرفته است بسیاری از مشکلاتی که در گذشته رفع آن ها رویایی بیش نبود اما این روزها جزء پیش پا افتاده ترین و ساده ترین اقداماتی است که پزشکان زیادی به انجام آن همت می گمارند.

مطالب

جراحی ناحیه تناسلی

جراحی ناحیه تناسلی از مهم ترین جراحی های است که این روزها متقاضیان زیادی به آن روی می آورند و زنان برای حل و رفع بسیاری از مشکلات خود از این روش درمانی وترمیمی بهره می جویند. در این روش درمانی پزشک با کمک لیزر مونالیزا تاچ و روش های دیگر مشکلاتی که لابیا های زنان با آن مواجه اند را از بین می برند.

لیزر مونالیزا تاچ لابیاپلاستی

انواع روش های جراحی ناحیه تناسلی

۱. ناحیه تناسلی با تزریق ژل

تزریق فیلرهای پوستی به خصوص تزریق ژل یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود بافت ناحیه تناسلی است. در این روش معمولا از فیلرهای بر پایه اسید هیالورونیک استفاده می‌شود. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود داشته و هیچ ضرری ندارد. متخصص ژل را به دیواره داخلی ناحیه تناسلی و گاهی به کلیتوریس تزریق می‌کند. نگران درد در هنگام تزریق نباشید. زیرا قبل از تزریق از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود.

این روش می‌تواند به درمان بی‌اختیاری ادرار نیز کمک کند. ایجاد حجم با استفاده از ژل باعث بهبود مجرای ادرار می‌شود. همچنین به کاهش درد در طول رابطه جنسی به دلیل خشکی ناحیه تناسلی کمک می‌کند. نتایج این روش بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.


هزینه ناحیه تناسلی با لیزر در ناحیه تناسلی با تزریق ژل از هر سی سی یک میلیون تومان به بالا می باشد. به طور میانگین هر شخص بین 8 تا 10 سی سی نیاز دارد.

۲. ناحیه تناسلی با تزریق چربی

این روش نیز همانند روش تزریق ژل است. با این تفاوت که از چربی بدن خود شخص برای حجم‌دهی به ناحیه ناحیه تناسلی استفاده می‌شود. برای تزریق چربی ابتدا چربی از یک ناحیه (معمولا شکم یا ران) با لیپوساکشن برداشته شده و به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. زمانی که لابیا به حجم‌دهی نیاز داشته باشد، جراح از این روش استفاده می‌کند.

هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر


هزینه ناحیه تناسلی با لیزر در ناحیه تناسلی با تزریق چربی از هر سی سی یک میلیون تومان به بالا می باشد. به طور میانگین هر شخص بین 5 تا 7 سی سی نیاز دارد.

۳. ناحیه تناسلی با کربوکسی تراپی

این روش غیرتهاجمی و بدون جراحی است. باعث ترمیم و بازسازی بافت ناحیه تناسلی می‌شود. در کربوکسی تراپی گاز دی‌اکسید کربن به ناحیه ناحیه تناسلی تزریق می‌شود. برای این ناحیه معمولا ۶ تا ۸ تزریق کافی است. پس از تزریق مویرگ‌ها تحریک شده و گردش خون افزایش پیدا می‌کند.

کربوکسی تراپی حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. اکثر بیماران هیچ دردی را حس نمی‌کنند. بعد از تزریق ناحیه ناحیه تناسلی متورم می‌شود. اما این حالت ۳۰ دقیقه بعد از بین می‌رود. این روش علاوه بر جوانسازی ناحیه تناسلی باعث کنترل بی‌اختیاری ادرار و گاهی افزایش ارگاسم می‌شود.


هزینه ناحیه تناسلی با لیزر در ناحیه تناسلی با کربوکسی تراپی از جلسه ای 700 تومان به بالا می باشد. حداقل 3 جلسه برای این درمان نیاز است.

۴. عمل ناحیه تناسلی لابیاپلاستی

در عمل لابیاپلاستی لبه‌های کوچک ناحیه تناسلی اصلاح شده و اندازه آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. این جراحی رایج‌ترین عمل ناحیه تناسلی محسوب می‌شود. طبق مطالعات انجام شده رضایت از این عمل بالای ۹۰% است. خانم‌ها به دلایل مختلفی از جمله درد ناشی از پیچ خوردن و کشیده شدن لابیا‌ها به خصوص هنگام رابطه جنسی یا دوچرخه‌سواری عمل لابیاپلاستی را انجام می‌دهند. همچنین ممکن است، به دلیل عدم تقارن در این لبه‌ها جراحی انجام شود.

هدف از این جراحی کاهش اندازه لبه‌های کوچک است. بعد از عمل، لبه‌های کوچک توسط لبه‌های بزرگ پوشیده شده و دیده نمی‌شوند. عمل ناحیه تناسلی با بی‌حسی یا تحت بیهوشی انجام می‌شود. کل زمان عمل بین ۱ تا ۲ ساعت طول می‌کشد.


هزینه ناحیه تناسلی با لیزر در ناحیه تناسلی لا بیاپلاستی از 4 میلیون تومان به بالا می باشد.

۵. عمل کلیتوریس (جراحی هودکتومی یا کلیتورال هود ریداکشن)

چین و چروک‌های اضافی بافت اطراف کلیتوریس را می‌توان با عمل کلیتوریس از بین برد. این روش اغلب همزمان با لابیاپلاستی انجام می‌شود. این چین‌ها می‌توانند برآمدگی ایجاد کنند. به خصوص بعد از عمل لابیاپلاستی چین‌ها بیشتر مشخص می‌شوند. انجام این عمل همزمان با عمل لابیاپلاستی ظاهر دستگاه تناسلی را بهتر کرده و تعادل ایجاد می‌کند.

هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر

عمل هودکتومی را می‌توان با بی‌حسی موضعی یا تحت بیهوشی انجام داد. میزان بافت اضافی با توجه به آناتومی دستگاه تناسلی فرد مشخص می‌شود. شکل و اندازه چین‌ها تنوع گسترده‌ای دارد. در بیشتر بیماران پس از عمل لابیاپلاستی برشی به شکل Y در ناحیه اطراف کلیتوریس ایجاد می‌شود. این برش‌ها معمولا با بخیه جذبی دوخته می‌شوند.


هزینه ناحیه تناسلی با لیزر در کلیتوریس از 3.5 میلیون تومان به بالا می باشد.

۶. عمل لابیاماژورپلاستی (عمل لابیاپلاستی ماژور)

بخش بیرونی ناحیه تناسلی که دارای مو است، لابیای ماژور یا لبه بزرگ بیرونی نامیده می‌شود. جراحی لابیاماژورپلاستی با هدف کوچک کردن قسمت بیرونی لابیا انجام می‌شود. این عمل برای افرادی که لبه بیرونی ناحیه تناسلی آن‌ها بزرگ است، انجام می‌شود. این خانم‌ها ممکن است، هنگام فعالیت‌هایی مانند دوچرخه‌سواری دچار مشکل شوند. همچنین ممکن است، برخی خانم‌ها هنگام پوشیدن شلوار تنگ یا لباس‌هایی مثل مایو از برجستگی این ناحیه معذب باشند.

این روش نیز همانند روش‌های دیگر عمل ناحیه تناسلی با بی‌حسی موضعی یا تحت بیهوشی انجام ‍می‌شود. در این جراحی معمولا لابیا‌ها کوچک و سفت می‌شوند. بیمارانی که پوست اضافی دارند، پس از عمل بهبود پیدا کرده و در حالت ایستاده افتادگی مشاهده نمی‌کنند.


هزینه ناحیه تناسلی با لیزر در لابیاماژورپلاستی از 8 میلیون تومان به بالا می باشد.

۷. عمل ناحیه تناسلی مونس پلاستی

این جراحی پلاستیک برای کاهش برآمدگی و رفع افتادگی در ناحیه مونس (قسمت بالایی ناحیه تناسلی که دارای مو است) استفاده می‌شود. برخی از خانم‌ها در ناحیه مونس دچار افتادگی پوست و چربی اضافی هستند. این برآمدگی زمان پوشیدن لباس‌های تنگ یا لباس شنا مشخص‌تر می‌شود.

هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر

در این نوع جراحی با توجه به اندازه بافتی که باید برداشته شود، از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی استفاده می‌کنند. گاهی در جراحی مونس پلاستی تنها برداشتن پوست اضافی کافی است. اما در برخی خانم‌ها با چربی زیاد، جراح باید لیپوساکشن انجام دهد.


هزینه ناحیه تناسلی با لیزر در لابیاماژورپلاستی از 8 میلیون تومان به بالا می باشد.

8.عمل ناحیه تناسلی پرینورافی

پرینورافی نیز از دیگر روش های درمانی و است که البته کمی با لابیا پلاستی متفاوت است ولی نتایجی مشابه با لابیاپلاستی را پدید می آورد. همانطور که لابیا پلاستی بیشترین تمطبش بر روی رفع مشکل لابیا هاست، نقطه تمطب پرینورافی بر ناحیه پرینه خانم ها معطوف است. پرینه در واقع به بخشی گفته می شود که در فاصله بین ناحیه تناسلی و مقعد قرار گرفته است. این بخش از بدن خانم ها اگر با مشکلاتی احتمالی روبرو شود پرینورافی می تواند پاسخ گوی درمانی مناسبی برای آن باشد.

در واقع این روش درمانی بسیاری از مشکلات این ناحیه را برطرف می کند. مثلا زنانی که در روند زایمان با مشکلاتی در ناحیه پرینه از جمله پارگی و از بین رفتن حالت طبیعی در آن بخش مواجه شده اند به راحتی می توانند با این روش درمانی این مشکلات پیش آمده را حل کنند.


هزینه ناحیه تناسلی با لیزر در پرینورافی از 6 میلیون تومان به بالا می باشد.

9.عمل ناحیه تناسلی واژینوپلاستی

واژینوپلاستی بیشتر برای تنگ کردن ناحیه تناسلی هایی که حالت ارتجاعی شان افزایش یافته است بکار می روند. گشادی ناحیه تناسلی یکی از عارضه هایی است که در نتیجه بسیاری از عوامل ایجاد می شود. مثلا زنانی که زایمان های متعددی را تجربه کرده اند و یا زنانی که در اثر افزایش سن این بخش از بدن شان و کیفیت جنسی سابق خود را از دست داده است می توانند از این روش درمانی برای رفع مشکلات خود کمک بگیرند.


هزینه ناحیه تناسلی با لیزر در واژینوپلاستی از 10 میلیون تومان به بالا می باشد.


انواع مشکلاتی که زنان در ناحیه ناحیه تناسلی با آن مواجه هستند کدامند؟

  • چروکیدگی و شل شدگی ناحیه تناسلی
  • افزایش حالت ارتجاعی ناحیه تناسلی ( در اصطلاع عامیانه گشادی ناحیه تناسلی)
  • لابیا های بزرگ
  • لابیاهای غیر قرینه
  • از بین رفتن لذت جنسی در زنان به واسطه گشادی دهانه ناحیه تناسلی
  • کاهش جذابیت جنسی زنان برای همسرانشان به واسطه از بین رفتن ظاهری ناحیه تناسلی و کاهش کیفیت جنسی در رابطه جنسی
  • کاهش اعتماد به نفس زنان به جهت مشکلاتی که در ناحیه ناحیه تناسلی با آن روبرو هستند.

جراحی ناحیه تناسلی چگونه انجام می‌شود؟

بسیاری از افراد با جراحی ناحیه تناسلی آشنایی دارند. اما تکنیک‌های مورد استفاده در این جراحی را نمی‌شناسند. جراحی ناحیه تناسلی لابیاپلاستی با سه تکنیک انجام می‌شود.

  1. تکنیک Trim: متداول‌ترین روش لابیاپلاستی روش ترمیمی یا Trim است. در این تکنیک برش عمودی در طول لابیا ایجاد می‌شود. جراح این کار را با استفاده از چاقوی جراحی یا لیزر انجام می‌دهد. پس از ایجاد برش بافت اضافی ناحیه تناسلی برداشته شده و پوست بخیه زده می‌شود. معمولا در این روش از بخیه‌های جذبی استفاده می‌شود.
  2. تکنیک Wedge: در این تکنیک بافت از مطب لابیای داخلی برداشته می‌شود. جراح قسمتی از بافت را از ضخیم‌ترین قسمت لابیا به شکل V بریده و خارج می‌کند. مهم‌ترین مزیت این روش این است، که جای زخم کمتر دیده می‌شود.
  3. تکنیک DE-epithelialization: این تکنیک اولین بار در سال 2000 رایج شد. امروزه همانند دو روش قبلی محبوبیت دارد. جراح در این روش قسمتی از بافت داخلی لابیاها را خارج می‌کند و ناحیه برش را با بخیه می‌بندد. این روش مشابه تکنیک Trim است. با این تفاوت که تنها از قیمت داخلی لابیا، بافت برداشته می‌شود.
هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر
روش های لابیاپلاستی روش Trim و Wedge

چرا زنان به دنبال عمل ناحیه تناسلی هستند؟

اهداف زنان متقاضی لابیاپلاستی در دو گروه و درمانی قرار می گیرد.ممکن است فرد به جهت احساس نیاز به این عمل داشته باشد یا در مواردی که بزرگی لابیاها سبب درد و سوزش در زمان نزدیکی و ورزش یا پوشیدن لباسهای تنگ و یا عفونت مکرر شود ، نیاز به عمل داشته باشند.

هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر

آیا عمل ناحیه تناسلی سبب کاهش حس جنسی می شود؟

خیر، حس جنسی و ارگاسم زنان مربوط به تحریک کلیتوریس و تحریک نقطه ی جی است که داخل ناحیه تناسلی قرار دارد. و اعصاب دخیل در ارگاسم در لابیاها قرار ندارند. عمل ناحیه تناسلی(لابیاپلاستی) روی لبه های داخلی ناحیه تناسلی (لابیامینور) انجام میشود که نقشی در ارگاسم و رسیدن به حداکثر ارضای جنسی ندارد و بنابراین این عمل باعث کاهش یا از بین رفتن حس جنسی و ارگاسم در خانم ها نمی شود.

آیا جراحی ناحیه تناسلی درد دارد؟

خیر ، در موارد استفاده از بی حسی موضعی قبل از انجام جراحی، داروی بی حسی در محل عمل تزریق میشود و طی عمل هیچگونه دردی احساس نمی شود. در موارد جراحی در اتاق عمل هم با توجه به بیهوشی یا بی حسی از ناحیه کمر، هیچ دردی احساس نمی شود.

آیا این عمل برای روشن سازی ناحیه تناسلی هم مفید است؟

در جراحی لابیاپلاستی، بخش های تیره ی لابیاهای مینور برداشته می شود .ولی در روشن شدن پوست ناحیه ژنیتال و کشاله های ران هیچ اثری ندارد.


عوارض شایع عمل‌های جراحی ناحیه تناسلی

باز شدن بخیه‌ها

وارد شدن فشار به لابیاها موجب باز شدن بخیه‌ها خواهد شد. همچنین درست بخیه نزدن هم ممکن است باعث باز شدن بخیه‌ها شود که خیلی نادر است. دقت داشته باشید که باید از دچار شدن به یبوست جلوگیری شود تا به بخیه‌ها فشار وارد نشود. تا بهبودی جای بخیه‌ها از انجام فعالیت‌های سنگین بدنی یا ورزشی و همچنین رابطه جنسی خودداری کنید. در صورتی که بخیه‌ها باز شدند به بیمارستان و یا مراکز درمانی مراجعه شود.

بی حسی، سفتی و خارش

اگر دچار یکی از این سه حالت در ناحیه برش لابیاها شدید نگران نباشید چون این عوارض تا چند روز پس از عمل طبیعی است. این عوارض به زودی از بین خواهد رفت و نرم بودن و حس لابیا به وضعیت پیش از عمل برمی‌گردند.خارش نیز از بین میرود ولی در صورتی که تا 10 روز از شدت آن کاسته نشد حتما به جراح خود مراجعه کنید

هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر هزینه جراحی ناحیه تناسلی با لیزر

عوارض روحی و روانی

عوارضی که به آن اشاره شد محدود به مشکلات جسمی یا جنسی نیست بلکه زمانی که فرد از نتیجه جراحی رضایت ندارد از نظر روانی هم آسیب می‌بیند. برای مثال می توان از اسکارهای بوجود آمده پس از عمل، باقی ماندن جای بخیه‌ها روی بافت ناحیه تناسلی و یا حتی دفورمه شدن ناحیه تناسلی نام برد. در نتیجه بیمار در مواجهه با این مشکلات جدید دچار آسیب های روحی می‌شود.

پیشگیری از عوارض جراحی ناحیه تناسلی

البته گفتن این نکته هم بسیار مهم است که این عوارض تنها به روال انجام عمل و شیوه کاری پزشک جراح برنمی‌گردد. بلکه این مشکلات به دلیل عدم توجه بیمار به مراقبت های لازم پس از عمل و نداشتن بهداشت فردی بوجود می‌آیند. در نتیجه برای رسیدن به نتیجه مطلوب توجه شما را به دو نکته کلیدی جلب می‌کنیم:

نتیجه گیری

در انتها امیدواریم که مطالبی که به نگارش در آمد مورد توجه و عنایت عزیزان قرار گرفته باشد. تمامی هدف ما این است که در جهت روشنگری و راهنمایی همراهان مان بتوانیم قدمی هرچند کوچک برداریم تا با ارائه اطلاعات بتوانند با آگاهی بیشتری در زمینه تصمیمات منطقی و معقولانه ای را اتخاذ کنند. البته مهم ترین نکته این است که برای درمان و انجام اقدامات مختلف بتوانند پزشکی با تجربه و باسواد را انتخاب کنند و روند درمانی را به وی بسپارند.

سوالات پرتکرار شما عزیزان

علل بزرگی و نا تقارن بودن لبیاها چیست؟

ممکن است علت این عدم تقارن وبزرگی لبیاها علل ژنتیکی باشد، ولی در برخی خانم‌ها بعد زایمان و یا به دنبال افزایش سن یا در اثر اختلالات هورمونی این ناهنجاری رخ می دهد. همچنین مقاربت جنسی می تواند باعث بزرگ شدن لبیا ها شود.

آیا این جراحی در دختران باکره نیز قابل انجام است؟

بله. این جراحی در ناحیه بیرونی دستگاه تناسلی و روی لباها انجام می شود و ارتباطی به پرده بکارت که داخل دستگاه تناسلی است ندارد. بنابراین در دختران باکره نیز قابل انجام است.

آیا این جراحی در زمان بارداری قابل انجام است؟

بهتر است در دوران بارداری به هیچ عنوان این جراحی انجام نشود چون به علت تغییرات هورمونی و افزایش وزن طی بارداری لبیاها در فرم عادی خود نیستند و بهتر است حداقل 2 ماه بعد از زایمان برای اقدام به این جراحی زمان داده شود تا دستگاه تناسلی به شکل نهایی خود رسیده باشد و در خیلی مواقع با گذشت زمان و برگشت تغییرات هورمونی و وزن به شرایط قبل بارداری لبیا ها نیز کوچکتر شده و نیاز فرد به این جراحی کاهش می یابد.

سن مناسب برای جراحی لبیا چه سنی می باشد؟

بهترین سن برای این جراحی برای افراد بین 18 تا 55 سال می باشد. حتماً این جراحی باید بعد از رسیدن به بلوغ کامل جنسی و تکمیل رشد دستگاه تناسلی انجام شود. زیرا در سن بلوغ و با تغییرات هورمونی احتمال رشد و تغییر شکل مجدد لبیاها وجود دارد. در این جراحی شکل ظاهری و تناسب لبیا ها یا همان لبه های اطراف ناحیه تناسلی اصلاح شده و حتی در مواردی بافت اضافی کلیتوریس نیز برداشته می شود تا تقارن و در ناحیه تناسلی ایجاد شود.

بهترین زمان انجام این جراحی چه زمانی می باشد؟

بهتر است جراحی طی هفته اول بعد ازاتمام عادت ماهیانه انجام شود. در این صورت فرصت کافی برای ترمیم زخم تا زمان شروع خونریزی بعدی وجود خواهد داشت. از طرفی با نزدیک بودن به زمان خونریزی قبلی از عدم بارداری مطمئن خواهیم بود.

ویزیت های بعد از جراحی چگونه است؟

یک هفته بعد از جراحی برای بررسی وضعیت بخیه ها اولین ویزیت لازم است. یک ماه بعد از جراحی برای بررسی نتیجه نهایی و تعیین آمادگی برای شروع آمادگی جنسی نیاز به معاینه خواهد بود.

آیا جراحی لبیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می شود؟

برخلاف تصور عموم این جراحی تاثیری روی میل جنسی ندارد. عصب های جنسی زنان در دو نقطه از ناحیه تناسلی قرار دارند.
**نقطه G که داخل ناحیه تناسلی قرار دارد و باعث ارگاسم درونی می شود.
**کلیتوریس که سبب ارگاسم بیرونی می شود.
لبیا ها چون عصب دهی جنسی مهمی ندارند با جراحی آنها کاهش میل جنسی رخ نخواهد داد. بالعکس با بهبود فرم ظاهری اندام تناسلی و افزایش اعتماد به نفس از نظر روانی منجر به بهبود رابطه جنسی خواهد شد.

عمل لابیاپلاستی را با چه جراحی هایی می توان همزمان انجام داد؟

می توان جراحی هایی مانند سفید کردن یا تنگ کردن ناحیه تناسلی را همزمان با جراحی لبیاپلاستی انجام داد. اما اقداماتی مانند تزریق ژل یا چربی برای فرم دهی بهتر است بعد از یک فاصله زمانی مناسب و بهبود تورم و مشخص شدن نتیجه نهایی لبیاپلاستی انجام شود.

عوارض لابیاپلاستی چیست؟

این جراحی اصولاً امن و بی خطر است و جز جراحی های کم خطر محسوب می شود به شرطی که در شرایط مناسب در کلینیک مجهز و تحت نظر متخصص با تجربه انجام شود. اقدامات قبل و بعد از جراحی که توضیح داده شده به طور کامل رعایت شود.

هزینه جراحی لابیاپلاستی چه قدر است؟

هزینه این جراحی براساس ضخامت لبیا از 4 میلیون تا 7 میلیون متغبیر است.


دکتر سمیرا مصباح
اینستاگرام دکتر سمیرا مصباح را دنبال کنید