شایعات بارداری

بدون شک تعداد بالایی از حرف و حدیث هایی که در جامعه وجود دارد، شایعه است و البته تعدادی از آنها هم واقعی هستند. همانطور که در تمامی زمینه ها شایعات زیادی وجود دارد، مساله بارداری و ناباروری هم از این قانون مستثنی نیست.

شایعات بارداری
شایعات بارداری

مثلا این مطلب که پوشیدن شورت های تنگ موجب کاهش اسپرم مردان می شود. اگر شما و همسرتان در حالا تلاش برای بارداری هستید، این احتمال وجود دارد که اشخاصی مانند مادرتان، دوست هایتان یا حتی اینترنت توصیه هایی نه چندان معمولی را درباره باردار شدن به شما بکنند. پیش از این که این شایعات را به طور کلی رد کنید، بهتر است که کمی تحقیق کنید و ببینید آیا این شایعات واقعیت دارند یا نه؟ در ادامه ما به بررسی برخی از این شایعات پرداخته ایم. جهت دسترسی سریع به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


  • شایعه شماره یک: مصرف قرص بارداری برای طولانی مدت موجب تاخیر در باردار شدن می شود
  • شایعه شماره دو: برای باروری شورت های آزاد مردانه بهتر از شورت های تنگ عمل می کنند
  • شایعه شماره سه: لپ تاپ ها می توانند موجب آسیب به تولید اسپرم شوند

این حرف واقعیت دارد. هنگامی که از لپ تاپ استفاده می کنید، گرمای زیادی تولید می شود و گرما موجب کاهش باروری مردانه می شود. برای اجتناب از این مشکل با لپ تاپ همانند یک کامپیوتر رومیزی رفتار کنید و از قراردادن لپ تاپ بر روی پاها خودداری کنید. همچنین چه باور کنید یا نکنید، همین قضیه برای تلفن های همراه نیز صحت دارد، پس از همسرتان بخواهید تا تلفن همراهش را در جیب شلوارش قرار ندهد.

مطالب

شایعه شماره چهار: در روزهای تخمک گذاری هر چه میزان رابطه جنسی بیشتر باشد، احتمال بارداری نیز بیشتر خواهد بود.

این حرف هم تا حدی حقیقت دارد. تا چندی قبل، رابطه جنسی یک روز در میان توصیه می شد اما تحقیقات جدید توصیه می کنند که هرچه رابطه جنسی بیشتر باشد، احتمال باروری بهتر خواهد بود. برای مردی با شمارش اسپرم نرمال، رابطه جنسی هر روزه در طی روزهای تخمک گذاری همسرش به احتمال بیشتری منجر به بارداری می شود.

از طرف دیگر، رابطه جنسی بیش از یک بار در روز این احتمال را کاهش می دهد زیرا مردان برای تولید اسپرم به زمان نیاز دارند و برقراری رابطه جنسی بیش از یکبار در روز موجب می شود که زمان کافی را برای تولید اسپرم نداشته باشند. اگرچه برای باروری تخمک تنها یک اسپرم کافی است اما هرچه تعداد اسپرم ها بیشتر باشند، احتمال باروری تخمک نیز بیشتر خواهد شد.

 شایعه شماره پنج: پس از آزاد شدن تخمک، دو روز برای باروری آن فرصت هست.

شایعه شماره شش: پوزیشن رابطه جنسی بر روی باردار شدن تاثیر می گذارد.

این حرف تا حد زیادی شایعه است. اسپرم های سالم شناگران ماهری هستند و در ماموریت خود مصمم می باشند. تقریبا هر پوزیشنی در رابطه جنسی می تواند منجر به باردار شدن شما بشود، پس بهتر است پوزیشنی را انتخاب کنید که بیشترین لذت را از آن می برید. اگر می خواهید تاثیر جاذبه را هم به معادله اضافه می کنید، می توانید باسن تان را کمی بالا بیاورید و از همسرتان بخواهید در پوزیشن تاپ قرار بگیرد.

بارداری
بارداری

شایعه شماره هفت: بزاق دهان بهترین لوبریکانت در هنگام تلاش برای بارداری است.

شایعه شماره هشت: برای باردار شدن رسیدن به ارگاسم در زنان لازم است.

این حرف شایعه است. در حالی که رسیدن به ارگاسم هیچ گاه چیز بدی نیست و همچنین می تواند به حرکت اسپرم در طی مسیر به سمت تخمک کمک کند، الزامی برای رسیدن به ارگاسم برای باردار شدن وجود ندارد.


دکتر سمیرا مصباح
اینستاگرام دکتر سمیرا مصباح را دنبال کنید
اینستاگرام ما را دنبال کنید
تلفن: 09364356609