درمان عفونت واژن

فهرست مطالب

در راستای درمان عفونت واژن، همه خانم ها در طی سنین باروری دوره ای از ابتلا به عفونت ناحیه تناسلی را تجربه میکنند با توجه به عوارض و خطرات جسمی و روانی عفونت ناحیه تناسلی در خانم ها در این مقاله سعی می شود راهکارهایی جهت کاهش ابتلا به عفونت های ناحیه تناسلی وجلوگیری از عوارض این عفونت ها مطرح گردد. دکتر سمیرا مصباح در زمینه درمان این عفونت به بهترین شکل می تواند به شما کمک کند. به یاد داشته باشید که رزرو نوبت آنلاین برای درمان عفونت واژن در تهران از وبسایت دکتر سمیرا مصباح می توانید بهرین راهکار برای این امر باشد.

علل عفونت ناحیه تناسلی چیست؟

 • رعایت نکردن بهداشت ناحیه تناسلی از علل عفونت ناحیه تناسلی زنان است .
 • استفاده از لباس های زیر تنگ و غیر نخی که طولانی مدت تعویض نشود.
 • مصرف خودسرانه انتی بیوتیک ها نیز با از بین رفتن فلور طبیعی ناحیه تناسلی سبب تغییرPH ناحیه تناسلی و افزایش عفونت ناحیه تناسلی می شود.
 • بدنبال هر عاملی که ضعف سیستم ایمنی بدهد مثل سرطان ،بارداری ،شیمی درمانی، ایدز ،اعمال جراحی .
 • فعالیت های جنسی
 • تغییرات هورمونی مرتبط با بارداری ،قرص های جلوگیری یا یائسگی
 • دیابت کنترل نشده
 • دوش واژینال
 • استفاده از اسپرم کش

راه های پیشگیری از عفونت ناحیه تناسلی چیست؟

عفونت ناحیه تناسلی - دکتر مصباح

 • دوری از دوش واژینال متعدد:

  برای درمان عفونت واژن، دوش واژینال با از بین بردن باکتری های مفید ناحیه تناسلی و تغییر فلور نرمال ناحیه تناسلی سبب افزایش رشد عفونت و باکتری های مضر در ناحیه تناسلی گردیده و احتمال ابتلا به عفونت های ناحیه تناسلی را افزایش می دهد.

 • شستشوی ناحیه تناسلی از جلو به عقب با شامپو و صابون های ملایم:

  برای جلوگیری از عفونت ناحیه تناسلی بهتر است بعد ادرار یا مدفوع ناحیه تناسلی از ناحیه تناسلی به سمت مقعد شسته شده و با دستمال خشک شود و لباس زیر نخی استفاده شود.

 • دوری از رابطه با شرکای جنسی متعدد:

  تعدد شرکای جنسی می تواند با تغییر فلور طبیعی ناحیه تناسلی خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی ناحیه تناسلی را افزایش دهند و سبب افزایش ابتلا به بیماری های مقاربتی مثل ایدز یا سوزاک و..شود.

 • دوری از تامپون و نوار بهداشتی معطر:

  در صورت استفاده از تامپون واژینال باید مرتبا تعویض شود و اگر تامپونی مدت طولانی در ناحیه تناسلی بماند احتمال ابتلا به عفونت را افزایش می دهد و بهتر است از تامپون و نوار بهداشتی و شوینده های معطر استفاده نشود.

در افرادیکه دچار عفونت های مکرر ناحیه تناسلی می شوند استفاده از IUDبعنوان روش پیشگیری بارداری ممنوع است. همچنین مصرف کاندوم های عطر دار یا اسپری های خوشبو کننده ناحیه تناسلی با تغییر PH ناحیه تناسلی احتمال ابتلا به عفونت ناحیه تناسلی را افزایش می دهند.

روش های درمان عفونت واژن چیست؟

درمان این عفونت به نوع عفونت و شدت آن بستگی دارد. عفونت‌های واژن معمولاً شامل عفونت‌های قارچی، باکتریایی، و تریکومونیازیس می‌شوند. هر یک از این شرایط درمان‌های مخصوص به خود را دارند. در ابتدا باید بدانید که برای رزرو نوبت آنلاین برای درمان عفونت واژن در تهران می توانید به وبسایت دکتر مصباح مراجعه کنید.

عفونت‌های قارچی (کاندیدیازیس)

این نوع عفونت اغلب با خارش شدید، ترشحات سفید (شبیه به پنیر) و سوزش همراه است. درمان شامل:

 • داروهای ضد قارچ: برای درمان عفونت واژن، این داروها ممکن است به صورت کرم، اووول (قرص واژینال)، یا قرص خوراکی باشند. مثال‌هایی از این داروها شامل کلوتریمازول، میکونازول و فلوکونازول است.
 • تغییرات در سبک زندگی: پوشیدن لباس‌های گشاد و نخی، خودداری از استفاده مکرر از دوش واژینال و مواد شوینده تحریک‌آمیز، و حفظ خشکی ناحیه تناسلی می‌تواند به پیشگیری از عود عفونت کمک کند.

عفونت‌های باکتریایی (واژینوز باکتریال)

این عفونت معمولاً با ترشحات بدبو، خاکستری و آبکی همراه است. درمان شامل:

 • آنتی‌بیوتیک‌ها: داروهایی مانند مترونیدازول یا کلیندامایسین که به صورت خوراکی یا واژینال تجویز می‌شوند.
 • مراقبت‌های بهداشتی: استفاده از صابون‌های ملایم بدون عطر و تغییر مکرر نوار بهداشتی در طول دوره‌های قاعدگی می‌تواند مفید باشد.

تریکومونیازیس

این عفونت توسط یک انگل منتقل می‌شود و با ترشحات زرد یا سبز، بدبو و کف‌آلود همراه است. درمان شامل:

 • آنتی‌پروتوزوئال‌ها: در زمینه درمان عفونت واژن، مترونیدازول یا تینیدازول اغلب به صورت خوراکی تجویز می‌شوند.
 • جلوگیری از انتقال: از آنجا که تریکومونیازیس از طریق تماس جنسی منتقل می‌شود، درمان همزمان شریک جنسی نیز مهم است تا از عود عفونت جلوگیری شود.

عفونت ناحیه تناسلی + راهکارهای درمانی

علامت عفونت ناحیه تناسلی چیست؟

افزایش ترشحات اگر سبب تغییر رنگ، بو ،التهاب، سوزش ،خارش ناحیه تناسلی شود غیر طبیعی است.این عفونت ممکن است سبب درد حین نزدیکی درد حین ادرار و یا خونریزی از ناحیه ناحیه تناسلی شود.

چنانچه شما هم دچار علائم عفونت باکتریایی ناحیه تناسلی هستید و درمان خانگی نتوانسته مشکل شما را رفع کند و نیاز به درمان عفونت واژن دارید، می توانید جهت دریافت خدمات تخصصی درمانی به خانم سمیرا مصباح، جراح و متخصص زنان مراجعه نمایید. برای دریافت وقت ویزیت با شماره 09911166609 تماس حاصل فرمایید.

چند توصیه برای کاهش ابتلا به عفونت ناحیه تناسلی

 • رعایت بهداشت شخصی پس از اجابت مزاج بصورتیکه ناحیه ناحیه تناسلی و اطراف مقعد تمیز نگه داشته شود.
 • هنگام پریود پد بهداشتی را منظم تعویض نمایید
 • برای درمان عفونت واژن از لباس زیر نخی استفاده شود.
 • از لباس زیر و شلوار تنگ استفاده نشود
 • از صابون و شوینده هایی که PHناحیه تناسلی را تغییر دهند استفاده نشود.
 • برای جلوگیری از بیماری های امیزشی و ورود باکتری به ناحیه تناسلی در رابطه جنسی از کاندوم استفاده شود.

مهم ترین توضیح این است که برای رزرو نوبت آنلاین برای درمان عفونت واژن در تهران، حتما نزد پزشک متخصص این امر انجام شود.

عفونت ناحیه تناسلی + بیشتر بدانید

عوارض و خطرات عفونت ناحیه تناسلی

این عفونت ها ممکن است داخل رحم لوله ها و تخمدان دها یا دهانه رحم و بخش خروجی دستگاه تناسلی را درگیر کند و اگر به موقع پیگیری و درمان نشود مزمن شده و سبب اختلالات جنسی و مشکلات بارداری، سقط جنین، بیماری های التهابی لگن و چسبندگی ها در این ناحیه شود. لذا توصیه می شود حتما به پزشک متخصص برای درمان این عوارض مراجعه نمایید.

تزریق چربی به ناحیه تناسلی + تماس با ما

رزرو نوبت آنلاین برای درمان عفونت واژن در تهران

رزرو نوبت آنلاین برای درمان عفونت واژن از طریق وبسایت دکتر سمیرا مصباح یکی از روش‌های مناسب و کارآمد برای دسترسی به خدمات درمانی تخصصی در تهران است. دکتر سمیرا مصباح در درمان انواع عفونت‌های واژنی نیز مهارت‌های بالایی دارد. عفونت‌های واژن می‌توانند شامل عفونت‌های قارچی، باکتریایی و تریکومونیازیس باشند، که هر کدام نشانه‌ها و درمان‌های خاص خود را دارند.

درمان‌های ارائه شده توسط دکتر مصباح بر اساس آخرین یافته‌های پزشکی و با استفاده از روش‌های نوین درمانی انجام می‌شود. این درمان‌ها ممکن است شامل داروهای موضعی یا خوراکی باشد و در صورت نیاز، توصیه‌هایی برای تغییر سبک زندگی و رعایت بهداشت فردی ارائه می‌گردد تا از بازگشت عفونت جلوگیری شود.

وبسایت دکتر مصباح به شکلی است که کاربران به راحتی می‌توانند اطلاعات مربوط به نوبت‌های در دسترس را مشاهده کنند و با چند کلیک نسبت به رزرو نوبت آنلاین برای درمان عفونت واژن در تهران اقدام کنند. این سیستم آنلاین به بیماران امکان می‌دهد تا بدون صرف زمان و انرژی زیاد و با آرامش خاطر، مراحل درمان خود را آغاز کنند. استفاده از خدمات آنلاین دکتر مصباح نه تنها تجربه درمانی را برای بیماران آسان‌تر می‌کند، بلکه اطمینان می‌دهد که آن‌ها می‌توانند به راحتی به مراقبت‌های پزشکی دسترسی پیدا کنند و به سرعت بهبود یابند.

تلفن 02122698540 | مطب 02122689537 | مشاوره: 09911166609 | واتس اپ 09355286587
بیشتر بخوانید:  درمان زگیل تناسلی
رزرو نوبت آنلاین

برای رزرو نوبت انواع خدمات درمانی و زیبایی، شما می توانید به صورت آنلاین وقت خود را رزرو کنید. پیش از اقدام به دریافت نوبت، بهترین و کامل ترین مشوره ها در خصوص مشکل مورد نظر به شما ارائه داده می شود.