جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی به ناحیه تناسلی

جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی به ناحیه تناسلی

مطالب

آیا تا به حال به جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی فکر کرده اید؟

به نظر شما کدام جراحی های را می توان به صورت همزمان انجام داد؟

جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی به ناحیه تناسلی
جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی به ناحیه تناسلی

هدف از جراحی های همزمان ناحیه تناسلی

هدف اصلی عمل های ناحیه تناسلی به صورت همزمان یا مکمل، رسیدن به نتیجه ی ایده آل و رضایت بخش می باشد. انجام جراحی های همزمان تنها منوط به ابعاد نمی شوند! بلکه گاهی ممکن است برای درمان یک عارضه نیاز به استفاده ی همزمان از چند روش مکمل باشد.

گاهی برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب لازم است چند تکنیک به صورت همزمان، بکار گرفته شوند. به طور مثال؛ برای جوانسازی ناحیه تناسلی می توان از چندین روش مکمل به صورت همزمان استفاده کرد.

لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی

طبق آمار به دست آمده نتایج به دست آمده از چند تکنیک مکمل به مراتب بهتر و رضایت بخش تر از یک روش منحصر به فرد می باشد. در ادامه به معرفی روش هایی که می توان به صورت همزمان از آن ها استفاده کرد، می پردازیم:

تنگ کردن با لیزر ار اف
تنگ کردن با لیزر ار اف
جراحی کلیتوریس یا هودکتومی
جراحی کلیتوریس یا هودکتومی
تقویت نقطه جی
تقویت نقطه جی
  • جراحی لابیاپلاستی همزمان با تنگ کردن ناحیه تناسلی

بسیاری از بانوان می توانند همزمان با جراحی لابیاپلاستی، گشادی دهانه ی ناحیه تناسلی خود را نیز درمان کنند. در این روش جراح لابیاپلاستی در تهران، بعد از کوچک کردن لابیاها به تنگ کردن ناحیه تناسلی می پردازد.

فرد با استفاده از این روش هم می تواند بزرگی لابیاها و غیرقرینگی آن ها را درمان کند و هم گشادی دهانه ی ناحیه تناسلی خود را. روش مورد استفاده برای تنگ کردن ناحیه تناسلی از سوی پزشک متخصص، بعد از معاینات لازم انتخاب خواهد شد. (انتخاب روش مورد استفاده بسته به شدت گشادی دهانه ناحیه تناسلی و وضعیت بیمار، صورت می گیرد.)


  • جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی

برخی از افراد متقاضی جراحی لابیاپلاستی دچار آتروفی ناحیه تناسلی هستند. این امر منجر به چین و چروک های واضح در ناحیه تناسلی می شود. فرد مذکور می تواند علاوه بر عمل لابیاپلاستی با لیزر، با تزریق چربی به لابیا ماژور، به درمان آتروفی ناحیه تناسلی خود نیز کمک کند.

هر دو تکنیک ذکر شده را می توان در یک جلسه به صورت سرپایی، بدون نیاز به بیهوشی برای فرد متقاضی انجام داد.

تزریق چربی به ناحیه تناسلی
تزریق چربی به ناحیه تناسلی
تزریق ژل یا فیلر به ناحیه تناسلی
تزریق ژل یا فیلر به ناحیه تناسلی
جراحی تنگی ناحیه تناسلی واژینوپلاستی
جراحی تنگی ناحیه تناسلی واژینوپلاستی
  • سفید کردن ناحیه تناسلی همزمان با کربوکسی تراپی

گاهی تیرگی ناحیه تناسلی به قدری است که باید همزمان با سفید کردن ناحیه تناسلی از روش های مکملی نظیر: کربوکسی تراپی استفاده کرد.

طبق آمار به دست آمده سفید کردن ناحیه تناسلی به همراه کربوکسی تراپی، رضایت بیشتر بیمار را در برداشته و همچنین تیرگی ناحیه تناسلی و کشاله ی ران از این طریق، به صورت محسوسی روشن تر می شوند. لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی

  • جوانسازی ناحیه تناسلی همزمان با پلاسما تراپی

با ظهور پلاسمای گرم و سرد، عرصه ی جوانسازی ناحیه تناسلی با تحولات شگفت انگیزی روبرو شد. از پلاسما تراپی می توان در موارد متعددی مثل: افزایش جریان خون و کمک به سفیدی ناحیه تناسلی، تحریک تولید سلول های جدید و کمک به ترمیم زخم ها، کمک به عفونت ناحیه تناسلی و… استفاده نمود.

  • تزریق چربی همزمان با پرینورافی با لیزر

انجام روش تنگ کردن ناحیه تناسلی با لیزر را می توان به صورت همزمان با تزریق چربی، مزایای قابل توجهی را شامل حال فرد متقاضی می سازد. با تزریق چربی می توان به درمان خشکی ناحیه تناسلی و آتروفی لابیاماژور کمک کرد و از سوی دیگر با انجام همزمان پرینورافی می توان افتادگی دیواره ی ناحیه تناسلی را ترمیم و درمان نمود.

جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی به ناحیه تناسلی جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی به ناحیه تناسلی جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی به ناحیه تناسلی جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی به ناحیه تناسلی جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی به ناحیه تناسلی جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی به ناحیه تناسلی جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی به ناحیه تناسلی

فیلم تزریق چربی به لابیا ماژور

در این قسمت نمونه ای از ویدیوی تزریق چربی همزمان با عمل لابیاپلاستی و پرینورافی، توسط دکتر سمیرا مصباح، جراح زنان؛ را قرار داده ایم تا با مشاهده ی آن بتوانید تصویر سازی مناسبی از انجام روش های مکمل و همزمان در عرصه ی و جوانسازی ناحیه تناسلی، در ذهنتان ایجاد نمایید.

عوارض تزریق چربی همزمان با عمل لابیاپلاستی

همانگونه که در مبحث جراحی های ناحیه تناسلی به طور مفصل توضیح داده شد؛ هر نوع عمل جراحی اعم از یا درمانی، ریسک فاکتورهای مختص به خود را دارد. در انجام همزمان روش های مکمل نیز ممکن است عوارض نامطلوبی سلامت بیمار را تهدید کند. به مثال های زیر توجه کنید:

  • عفونت در محل جراحی
  • عدم قرینگی در لابیاها
  • پستی و بلندی در لابیا ماژور بعد از تزریق چربی
  • نرسیدن به نتیجه ی دلخواه

با این حال با انجام دقیق و ماهرانه ی هرکدام از روش های مذکور می توان از ایجاد عوارض نامطلوب بعد از عمل جراحی به طرز چشمگیری جلوگیری نمود. به خاطر داشته باشید با انتخاب بهترین جراح زنان در تهران، می توانید ضامن سلامتی خود باشید و از عمل جراحی خود نتایج قابل قبول و ایده آلی را کسب کنید.

لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی

هزینه روش های مکمل

در جراحی های همزمان، به دلیل استفاده از چندین روش مکمل، هزینه ها نیز متقابلا افزایش پیدا می کند. با این حال ممکن است تخفیف هایی به دلیل استفاده ی همزمان از چند روش مکمل، از سوی پزشک متخصص در نظر گرفته شود.

هزینه های قطعی جراحی های مکمل، در جلسات مشاوره بعد از انجام معاینات و بررسی های لازم، از سوی پزشک تعیین و به اطلاع بیمار رسانده خواهد شد.

سفید کردن ناحیه تناسلی
سفید کردن ناحیه تناسلی
جراحی لابیاپلاستی با لیزر
جراحی لابیاپلاستی با لیزر
پرینورافی
پرینورافی

خلاصه کلام

انجام جراحی لابیاپلاستی همزمان با تزریق چربی می تواند به جوانسازی هرچه بهتر ناحیه تناسلی کمک کند و نتایج شگفت انگیزی را به ارمغان بیاورد. با توجه به نیاز بیمار و وضعیت ناحیه ی تناسلی وی، می توان از چند روش مکمل به صورت همزمان، برای رسیدن به نتایج مطلوب و قابل قبول استفاده کرد.

علاوه بر انجام همزمان لابیاپلاستی و تزریق چربی، می توان از سایر روش های به صورت همزمان و مکمل استفاده کرد.

پزشک متخصص با انجام معاینات لازم، روش های مورد نیاز برای برآورده ساختن نیاز بیمار را مطرح و پیشنهاد می کند. معمولا استفاده ی همزمان از چند روش مکمل، می تواند جوابگوی بهتری برای نیازهای بیمار و رسیدن به نتایج رضایت بخش باشد.

سوالات پرتکرار شما عزیزان

علل بزرگی و نا تقارن بودن لبیاها چیست؟

ممکن است علت این عدم تقارن وبزرگی لبیاها علل ژنتیکی باشد، ولی در برخی خانم‌ها بعد زایمان و یا به دنبال افزایش سن یا در اثر اختلالات هورمونی این ناهنجاری رخ می دهد. همچنین مقاربت جنسی می تواند باعث بزرگ شدن لبیا ها شود.

آیا لابیاپلاستی به بکارت آسیب میزند؟

خیر تعداد زیادی از افراد متقاضی هزینه جراحی لابیاپلاستی با لیزر، دختران باکره هستند. لابیا در قسمت خارجی ناحیه تناسلی قرار دارد و پرده بکارت حدود ۲-۳ سانت داخلتر نسبت به لابیا است و بنابراین، این دو هیچ ارتباطی به هم ندارند. پس این عمل در دختران باکره منعی ندارد. ولی در دختران باکره توصیه میشود در صورت تمایل به این جراحی، بعد از سن ۱۸ -۱۹ سالگی برای این عمل اقدام کنند تا تغییرات هورمونی و بلوغ کامل شده باشد.

آیا این جراحی در زمان بارداری قابل انجام است؟

بهتر است در دوران بارداری به هیچ عنوان این جراحی انجام نشود چون به علت تغییرات هورمونی و افزایش وزن طی بارداری لبیاها در فرم عادی خود نیستند و بهتر است حداقل 2 ماه بعد از زایمان برای اقدام به این جراحی زمان داده شود تا دستگاه تناسلی به شکل نهایی خود رسیده باشد و در خیلی مواقع با گذشت زمان و برگشت تغییرات هورمونی و وزن به شرایط قبل بارداری لبیا ها نیز کوچکتر شده و نیاز فرد به این جراحی کاهش می یابد.

سن مناسب برای جراحی لبیا چه سنی می باشد؟

بهترین سن برای این جراحی برای افراد بین 18 تا 55 سال می باشد. حتماً این جراحی باید بعد از رسیدن به بلوغ کامل جنسی و تکمیل رشد دستگاه تناسلی انجام شود. زیرا در سن بلوغ و با تغییرات هورمونی احتمال رشد و تغییر شکل مجدد لبیاها وجود دارد. در این جراحی شکل ظاهری و تناسب لبیا ها یا همان لبه های اطراف ناحیه تناسلی اصلاح شده و حتی در مواردی بافت اضافی کلیتوریس نیز برداشته می شود تا تقارن و در ناحیه تناسلی ایجاد شود.

بهترین زمان انجام این جراحی چه زمانی می باشد؟

بهتر است جراحی طی هفته اول بعد ازاتمام عادت ماهیانه انجام شود. در این صورت فرصت کافی برای ترمیم زخم تا زمان شروع خونریزی بعدی وجود خواهد داشت. از طرفی با نزدیک بودن به زمان خونریزی قبلی از عدم بارداری مطمئن خواهیم بود.

ویزیت های بعد از جراحی چگونه است؟

یک هفته بعد از جراحی برای بررسی وضعیت بخیه ها اولین ویزیت لازم است. یک ماه بعد از جراحی برای بررسی نتیجه نهایی و تعیین آمادگی برای شروع آمادگی جنسی نیاز به معاینه خواهد بود.

عمل لابیاپلاستی را با چه جراحی هایی می توان همزمان انجام داد؟

می توان جراحی هایی مانند سفید کردن یا تنگ کردن ناحیه تناسلی را همزمان با جراحی لبیاپلاستی انجام داد. اما اقداماتی مانند تزریق ژل یا چربی برای فرم دهی بهتر است بعد از یک فاصله زمانی مناسب و بهبود تورم و مشخص شدن نتیجه نهایی لبیاپلاستی انجام شود.

عوارض لابیاپلاستی چیست؟

این جراحی اصولاً امن و بی خطر است و جز جراحی های کم خطر محسوب می شود به شرطی که در شرایط مناسب در کلینیک مجهز و تحت نظر متخصص با تجربه انجام شود. اقدامات قبل و بعد از جراحی که توضیح داده شده به طور کامل رعایت شود.

هزینه جراحی لابیاپلاستی چه قدر است؟

برای تعیین هزینه عمل لابیاپلاستی معاینه لازم است.چرا که برای هر فرد با توجه به نوع و ضخامت لابیای رشد کرده و میزان عدم تقارن لابیامینورها،باید مشخص شود که امکان عمل با لیزر مونالیزا است یا جراحی لابیاپلاستی یا ترکیبی از لیزر و جراحی. بنابراین تا زمانی که برای معاینه در مطب حضور پیدا نکنید امکان تعیین قیمت لابیاپلاستی نیست اما می توان بازه قیمتی 4 تا 6 میلیون تومان را برای آن در نظر گرفت.

آیا لابیاپلاستی یا عمل ناحیه تناسلی نیاز به بیهوشی دارد؟

لابیاپلاستی جز جراحی های سبک محسوب می‌شود و معمولاً به صورت سرپایی قابل انجام است و نیاز به بیهوشی ندارند و تحت بی حسی موضعی قابل انجام است.

آیا عمل لابیاپلاستی دردناک است؟

خیر ، در موارد استفاده از بی حسی موضعی قبل از انجام جراحی، داروی بی حسی در محل عمل تزریق می شود و طی عمل هیچگونه دردی احساس نمی شود. در موارد جراحی در اتاق عمل هم با توجه به بیهوشی یا بی حسی از ناحیه کمر، هیچ دردی احساس نمی شود.

لابیاپلاستی و عمل ناحیه تناسلی چقدر طول میکشد؟

معمولاً عمل ناحیه تناسلی و لابیاپلاستی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

لابیاپلاستی را آیا می‌توان در افرادی که هنوز ازدواج نکرده‌اند ولی لابیا های بزرگ دارند انجام داد؟

بله . لابیاپلاستی مشکلی برای بکارت دختران ایجاد نمی‌کند و در همه افراد ۱۸ سال به بالا چه ازدواج کرده باشند و چه ازدواج نکرده باشند قابل انجام است و محدوده سنی خاصی برای لابیاپلاستی وجود ندارد.

آیا جای بخیه ها (اسکار) در لابیاپلاستی باقی می‌ماند؟

خیر. به علت اینکه خونرسانی به ناحیه ناحیه تناسلی بسیار خوب است و بخیه ها در صورت نیاز به صورت زده می‌شود جای بخیه ها باقی نمی‌ماند. در ضمن اگر لابیاپلاستی با لیزر واژینال انجام شود در روش استفاده از لیزر ، میتوان همزمان برش و انعقاد خون را انجام داد و نیازی به بخیه نیست.

آیا لابیاپلاستی روی لذت جنسی تاثیر دارد؟

خیر، حس جنسی و ارگاسم زنان مربوط به تحریک کلیتوریس و تحریک نقطه ی جی است که داخل ناحیه تناسلی قرار دارد. و اعصاب دخیل در ارگاسم در لابیاها قرار ندارند. هزینه جراحی لابیاپلاستی با لیزر(لابیاپلاستی) روی لبه های داخلی ناحیه تناسلی (لابیامینور) انجام می شود که نقشی در ارگاسم و رسیدن به حداکثر ارضای جنسی ندارد و بنابراین این عمل باعث کاهش یا از بین رفتن حس جنسی و ارگاسم در خانم ها نمیشود.

چند روز بعد از لابیاپلاستی می‌توان به سر کار برگشت؟

بعد از عمل نیاز به دو روز استراحت در منزل هست و تا یک هفته می توان از مرخصی شغلی استفاده کرد.

آیا لابیاپلاستی سبب تنگ تر شدن ناحیه تناسلی هم می گردد؟

لابیاپلاستی سبب کوچک شدن لابیا ها یا لب های اطراف ناحیه تناسلی می گردد ولی اگر ناحیه تناسلی هم دچار گشاد شدگی باشد می توان همزمان با لابیا پلاستی ، پرینورافی یا تنگ کردن مدخل ناحیه تناسلی را هم انجام داد.

جهت روشن کردن پوست ناحیه ناحیه تناسلی آیا می توان ان را همراه لابیاپلاستی انجام داد؟

بله. می‌توان با استفاده از لیزر واژینال سفید کردن ناحیه تناسلی را همزمان با لابیاپلاستی انجام داد.

جراحی کلیتوریس با لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

در برخی مواقع همراه با بزرگی و غیر قرینگی لبیا ها,افزایش سایز و ضخامت و افتادگی پوست اطراف کلیتوریس را داریم که علاوه بر نارضایتی از شکل ظاهری می تواند با پوشاندن اعصاب حسی کلیتوریس سبب کاهش میل جنسی شود. در این مواقع جراحی همزمان با لبیا پلاستی صورت می گیرد تا شکل بیرونی ناحیه تناسلی از نظر سایز متناسب شده باشد و به بهترین نتیجه در جراحی بیمار برسیم.

آیا این جراحی در مطب انجام می شود؟

انجام جراحی های زیبایی به طور کلی در مطب ممنوع است و فقط در مراکز درمانی این جراحی ها را باید انجام داد. اما تزریق ژل، تنگ کردن واژن با لیزر، لیفت مثانه و واژن، برطرف کردن بی اختیاری ادرار و انواع معاینه های دوره ای سلامت در بانوان را می توان در مطب انجام داد و هیچ گونه ممانعتی وجود ندارد.

آیا پس از لابیاپلاستی، در صورت بارداری یا زایمان لابیاها به فرم قبل برمیگردند؟

خیر پس از انجام جراحی لابیاها رشد یا تغییر فرم به شکل اولیه نخواهند داشت، و در صورتی که فرد در آینده قصد بارداری داشته باشد، منعی برای انجام لابیاپلاستی نیست.

چرا زنان به دنبال هزینه جراحی لابیاپلاستی با لیزر هستند؟

اهداف زنان متقاضی لابیاپلاستی در دو گروه و درمانی قرار می گیرد.ممکن است فرد به جهت احساس نیاز به این عمل داشته باشد یا در مواردی که بزرگی لابیاها سبب درد و سوزش در زمان نزدیکی و ورزش یا پوشیدن لباسهای تنگ و یا عفونت مکرر شود ، نیاز به عمل داشته باشند.

میخواهم نمونه کار قبل و بعد عمل لابیاپلاستی را ببینم؟

برای دیدن نمونه کار قبل و بعد از عمل   ناحیه تناسلی می توانید به مطب دکتر سمیرا مصباح مراجعه کنید و یا در اینستاگرام به ما پیام بدهید.

آیا بیمه ها هزینه های لابیاپلاستی را پوشش می دهند؟

خیر، بیمه ها هیچ یک هزینه های جراحی های و لابیاپلاستی را تقبل نمی کنند.

آیا این عمل برای روشن سازی ناحیه تناسلی هم مفید است؟

در جراحی لابیاپلاستی، بخش های تیره ی لابیاهای مینور برداشته می شود .ولی در روشن شدن پوست ناحیه ژنیتال و کشاله های ران هیچ اثری ندارد.

بعد از عمل لابیاپلاستی چند جلسه ویزیت نیاز هست؟

حدود یک ماه از عمل فرد باید برای معاینه باید به مطب مراجعه کند و یا اگر در شهرستان هست می تواند از طریق شماره تلفن مخصوص بیماران با من(دکتر سمیرا مصباح) در ارتباط باشد.

آیا انتخاب روش لیزر یا جراحی به سلیقه و نظر متقاضی عمل است؟

خیلی از افراد متقاضی هزینه جراحی لابیاپلاستی با لیزر اصرار بر جراحی با لیزر دارند .ولی نوع یا شکل و سایز و ضخامت لابیاها ،چینهای اضافی پوست و سایز کلاهک کلیتوریس در افراد مختلف تعیین کننده روش جراحی است، بنابراین جراحی لابیاپلاستی با لیزر در تمام افراد قابل انجام نیست و نوع عمل را پزشک جراح پس از معاینه مشخص می کند و تعیین روش جراحی با توجه به تمایل شخصی افراد انجام نمی شود.

من شهرستان هستم و میخواهم فقط یکبار برای عمل بیام،امکانش هست؟

با توجه یه اینکه مراجعین  زیادی از شهرهای مختلف ایران  و حتی ایرانیان مقیم خارج از ایران داریم ،برای این عزیزان تمهیداتی اندیشیدیم که فقط یکبار برای عمل بیایند .اما برای دریافت نوبت قطعی عمل لازم است حتما از قبل از طریق پیج اینستاگرام و یا تماس با مطب ،از شرایط مطلع شوند و بدون هماهنگی قبلی مراجعه نکنند.

عوارض لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی با لیزر ممکن است در موارد نادر با توجه به تعداد بخیه ها و ضخامت اولیه لابیاها و زمینه ی پوستی فرد در روند ترمیم ، اسکار یا بافت کلوئید تشکیل شود. خونریزی و هماتوم در ناحیه، تورم یا عفونت هم از عوارض موقت و بسیار کم می تواند باشد.


دکتر سمیرا مصباح
اینستاگرام دکتر سمیرا مصباح را دنبال کنید
اینستاگرام ما را دنبال کنید
تلفن: 09364356609